Gastro-Seyahat

Zagreb: Le Bistro Esplanade

Bu yazımızda Zagreb’in önemli ve en eski otellerinden biri olan Esplanade Otel’in Le Bistro Esplanade adındaki restoranındayız. Otel 1920’lerden beri hizmet vermekte. Beş yıldızlı bir otel.

Gelelim restorana: giriş katında bulunuyor.Temiz, düzenli ve şık bir yer. Fransız mutfağı ağırlıklı bir restoran. Rezervasyon yaptırmamıştık, şansımızı denedik. Neyse ki şans bizden yanaydı. Garsonlar masamıza gelip yardımcı oldular. Menüye göz attım, ancak bu sefer onların tavsiyelerine uyduk.

Başlangıcı deniz tarağı ile yaptık. Izgarada pişen deniz tarakları, beyaz kuşkonmaz soslu ile servis edilmişti. Beğendim.

Ana yemek tavsiyelerini de aldıktan sonra, menüye göz gezdirip demi glace soslu siyah angus yanında patates gratene benzeyen krema ve truf yağı ile hazırlanan garnitürlü tabak; biberiye soslu t-bone steak yanında taze sebzeler olan tabağı tercih ettik. Her zamanki gibi orta pişmiş istiyoruz. Etler istediğimiz gibi pişirilmiş ve lezzetli geliyor.

Sıra geldi tatlıya! Garson, ananaslı tarte tatin yanında pina colada dondurma ve tuzlu karamel soslu tabak; beyaz çikolatalı ahududu soslu mousse alıyoruz. Tatlarımız beğeniyor ve otelimize dönüyoruz.

Address: Mihanovićeva ul. 1, 10000, Zagreb, Croatia

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir